مجله

نکات مراقبتی از پوست خشک

چگونه پوست چرب را مدیریت کنیم؟

مراقبت از پوست خشک می‌تواند بسیار سخت باشد.

این مسئله برای بعضی از ما هر روز اتفاق می‌افتد و برای بعضی دیگر فصلی است، و فقط در طول ماه‌های سردتر مشکل ساز می‌شود.

در ادامه چندین کار ساده برای مراقبت از پوست خشک را با هم مرور می کنیم:

  • گام اول پاک سازی پوست است. پاک سازی فقط تمیز کردن پوست از گرد و غبار و کثیفی نیست، بلکه راهی است تا سلولهای مرده پوست از سطح آن پاک شوند. اگر این سلول‌های مرده و کثیف از روی پوست پاک نشوند، می‌توانند منافذ پوستی شما را مسدود کنند، و این کار باعث می‌شود تا غدد چربی قادر به ترشح نباشند و پوست شما همچنان خشک بماند. لازم است هر از چند گاهی پوست از وجود این سطح مرده و اضافی خلاص شود تا نرم و سبک شده و بتواند نفس بکشد.

می توانید دوبار در روز (صبح و عصر) برای پاک سازی پوست صورت اقدام کنید، اما اگر پوست خیلی خشکی دارید، فقط روزی یک بار از این روش استفاده کنید.

  • برای جلوگیری از جوش زدن باید هر روز صورت را بشویید. برای شستشوی صورت، از آب معدنی استفاده کنید. آب لوله کشی به علت داشتن افزودنی هایی مثل کلر برای پوست مناسب نیست .
  • از صابون برای شستشوی صورت استفاده نکنید!

بیشتر صابون ها، به دلیل اسیدی بودن، پوشش اسیدی پوست شما را از بین می برند که می‌تواند منجر به بروز عفونت  باکتریایی شود.

  • از تمیز کننده هایی که حاوی الکل یا بنزوئیل پراکسید هستند خود داری کنید، چرا که باعث خشکی بیشتر پوست شما می‌شوند.
  • یکی از بهترین راه ها برای خلاص شدن از پوست چرب، استفاده از مرطوب کننده ها است. برخی از مرطوب کننده های طبیعی برای مراقبت از پوست خشک عبارتند از :

زوزای مصری

روغن بابونه

روغن پامچال

  • نوشیدن آب در طول روز، بدن و پوست شما را هیدراته نگه می‌دارد.

ترجیحا در طول روز چای سبز بنوشید. سعی کنید تعداد فنجان های چای سبزی که می نوشید را افزایش دهید. این کار باعث آبرسانی به بدنتان می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *