مجله

حالت دهنده های مو

استفاده از حالت دهنده ها به دوران باستان بر می گردد.

گیاه کتیرا جزء این حالت دهنده های قدیمی است. این گیاه زمانی که برای حالت دهی به موها مالیده شود، در اثر خاصیت بالای جذب آب و به دنبال آن، تشکیل لایه ای نازک و ژلاتینی، به حالت پذیری بهتر موها کمک می کند. ناگفته نماند که ترمیم موها نیز از دیگر خواص کتیرا است

اما آیا امروزه هم حالت دادن به موها، مثل آن زمان ها است؟

جواب منفی است. با گذشت زمان و پیشرفت علم، حالت دهنده هایی گوناگان در اشکال مختلف (اما با هدفی یکسان) روانه بازار شده اند تا به شما در دستیابی به موهایی زیباتر و خوش حالت، کمک کنند.

در ادامه به معرفی چند نمونه از این حالت دهنده جدید و امروزی! خواهیم پرداخت.

ژل‌ها

ژل در واقع یک ترکیب شیمیایی پلیمری است. پلیمرهای سازنده ژل که نسبتا وزن مولکولی بالایی دارند، رشته های مو را به هم می چسبانند.

هنگامی که ژل به مو مالیده شود، آب درون آن تبخیر شده و با تشکیل پوسته ای نازک روی ساقه مو، باعث اتصال موها به هم می شود.

خوب است بدانید ژل های دیگری هم وجود دارند که صرفا نرم و صاف کننده مو هستند و استفاده از آنها باعث درخشندگی و سهولت در شانه زدن موها می شود. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که موهایی زبر و خشک یا فر دارید، می توانید از این نوع ژل استفاده کنید

واکس مو

چون قوام و پایداری این محصول مشابه موم است به آن واکس (موم) گفته می شود.

این محصول برای انواع موها مناسب بوده، خاصیت درخشان و براق کنندگی مو را دارد و برخلاف ژل ها باعث ایجاد پوسته بر روی ساقه مو نمی شود.

لازم به توضیح است که در اثر استفاده از این محصول، موها خشک و شکننده نشده و درنتیجه دچار موخره نمی شوید.

اسپری‌های حالت‌ دهنده

اسپری‌های مو (تافت ها)، بیشتر جنبه تثبیت‌ کنندگی دارند. به این صورت که حالت موها پس از آرایش، با کمک این تافت ها برای مدتی موقت تثبیت می شود.

استفاده از اسپری ها، به دلیل راحتی کار با آنها، نسبت به بقیه حالت دهنده ها پرطرفدار تر است.

اگر به دنبال اسپری برای حالت دادن به مویتان هستید، باید محصولی انتخاب کنید که متناسب با ضخامت موهایتان باشد. یعنی محصولی را خریداری کنید که نه باعث خشکی بیش از اندازه مو شود، نه خیلی موهایتان نرم و لطیف شوند که کارآیی خود را از دست بدهند.

و کلام آخر اینکه:

اگر به دنبال بهترین حالت دهنده ها هستید، باید محصولاتی انتخاب کنید که در آنها گیاه آلوئه ورا و کتیرا و همچنین درصد زیادی از ویتامین ها، به کار رفته باشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *