مجله

اکسیدان ها

اکسیدان جزئی جذایی ناپذیر از رنگ مو است و نقش زیادی در رنگ گرفتن موها دارد، علاوه بر این اگر اکسیدان رنگ مو به درستی انتخاب شود، از آسیب رسانی به موها جلوگیری می کند و موهای شما جذاب و زیباتر به نظر می رسد.

اکسیدان ها فعال کننده رنگ هستند و هرچه درصدشان در رنگ بیشتر باشد، روشن کنندگی آن بیشتر و هرچه کم تر باشد، میزان روشن کنندگی کمتر می شود.

درصد اکسیدان ها

به طور کلی اکسیدان ها به ۴ دسته تقسیم می شوند :

۱. اکسیدان  ۳% : شماره ۰.۵ یا ولوم 10

ضعیف ترین اکسیدان به شمار می رود.

در رنگ های هایلایت و مش و انواع لایت استفاده می شود، همچنین در رنگ های تیره مثل مشکی و قهوه ای تیره برای ثبات و تیرگی رنگ مو به کار می رود.

۲. اکسیدان  ۶% : شماره 1 یا ولوم 20

برای دکلره های ضعیف، کاهش خطر سوختن مو با فویل در مش، رسوب رنگ در ساقه مو و پوشش تارهای سفید مو کاربرد دارد.

۳. اکسیدان  ۹% : شماره ۲ یا ولوم 30

از اکسیدان های پرطرفدار برای دکلره به شمار می رود.

قابلیت روشن کنندگی و باز کردن رنگ مو را دارد.

۴. کسیدان  ۱۲% : شماره 3 یا ولوم 40

این اکسیدان برای دکلره های قوی استفاده می شود. به دلیل آسیب زیاد و قدرت روشن کنندگی بالا بهتر است از این اکسیدان برای دکلره استفاده نکنید و در صورت تمایل به استفاده از آرایشگران با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید.

برخی نکات کاربردی

  • اگر موهای نازک رنگ‌ نشده دارید و می خواهید موی خود را ۳ درجه روشن کنید با استفاده از اکسیدان ۹% یا شماره 2 و ترکیب آن با رنگ دلخواه می‌توانید این کار را بکنید.

 

  • برای موهایی که سفیدی آنها از %50 بیشتر است، رنگ موهای شماره ۰۰ پیشنهاد می‌ کنیم.

 

  • هر چه مو تیره و ضخیم تر باشد، باید از اکسیدان با درصد بالاتر استفاده کنید.

 

  • بعضی از برندهای معروف، رنگ موهایی با نام SPECIAL BLONDE دارند که می ‌توان با اکسیدان مناسب و بدون پودر دکلره رنگ مو را تا پایه ۶ درجه روشن کرد.

 

  • باید توجه داشت که اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس و پایه اصلی رنگ بستگی دارد. با انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می‌توانید به رنگ مطلوب برسید.

و کلام آخر اینکه :

معمولا بعضی از آرایشگران، برای سرعت بخشیدن به کار از اکسیدان 12درصد استفاده می‌کنند و همین باعث آسیب‌ و خشک شدن موهای دکلره می‌شود، چون استفاده از این محصول قوی رطوبت مو را کاملا از بین می برد و اگر همان موقع موها خرد نشود پس از چندین بار شست ‌و شو آرام ‌آرام خرد شده و می‌ریزند و بدتر از آن این است که مشتری خود را از دست می‌دهند!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *